Nowości

aktualności

Ocena wiarygodności kontrahenta

05 lipiec 2015, 15:47

Jest wiele możliwości weryfikacji kontrahenta zanim wpadniesz w pułapkę zadłużenia. Niektóre wymagają wniesienia opłat np:

  • rejestr dłużników BIG
  • wniosek do urzędu skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
  • wywiadownie handlowe.

Istnieją także takie, które dostępne są za darmo. System BizIn umożliwia sprawdzanie kontrahenta na kilka sposobów.

Jednym z nich jest integracja z systemem GUS (Główny Urząd Statystyczny). Dzięki informacjom zawartym w raportach generowanych po pobraniu informacji możemy dowiedzieć się nie tylko czy dany podmiot istnieje i podane przez kontrahenta informacje są prawdziwe, ale również czy nie został zawieszony lub zamknięty.

BizIn umożliwia również sprawdzenie kontrahenta pod kątem posiadania przez niego numeru VAT UE. Służy do tego wyszukiwarka Komisji Europejskiej - VIES. Dzięki temu możesz sprawdzić czy Twój kontrahent zarejestrowany jako podmiot prowadzący handel w obrębie UE.

Od dzisiaj możemy również podczas wystawiania dokumentów określać wiarygodność kontrahenta na podstawie naszej historii sprzedaży.

Mechanizm określa ilościowy wskaźnik wyliczany na podstawie zapisanych w systemie informacji o opóźnieniach spłat, wartościach obrotu oraz ilości i wartości niezapłaconych zobowiązań. Wskaźnik ten jest prezentowany w postaci graficznej i pomaga w określeniu ryzyka. Widoczny jest on podczas dodawania nabywcy do dokumentu sprzedaży oraz w karcie informacyjnej kontrahenta.

Mechanizm określa wskaźnik wiarygodności w punktach od zera do pięciu. Zero oznacza najmniejszą wiarygodność a pięć największą.

         

Opinie
naszych klientów

34 067
zadowolonych
klientów

Wielu z naszych Klientów zaufało nam już dawno, dołącz do nich teraz i Ty. Podziel się swoimi opiniami na temat naszego systemu z innymi użytkownikami.

Kontakt

Dane
kontaktowe
+48 725 060 408 - Biuro Obsługi Klienta
biuro@bizin.pl - kontakt e-mail
Dane
adresowe
ul. Chałubińskiego 42, 25-619 Kielce
NIP: 657-28-39-511, KRS: nr 0000341341
Kapitał zakładowy: 50 000 zł.
Pomoc
techniczna

Dane osobowe będą przetwarzane przez BizIn Sp. z o.o., ul. Domaniówka 4/30, 25-413 Kielce, ("BizIn.pl"), jedynie w celu odpowiedzi na wysłane zapytanie. W każdej chwili możesz wycofać niniejszą zgodę, kontaktując się z nami pod adresem biuro@bizin.pl.

BizIn.pl